Дидактичні принципи управління формуванням равової компетентності бакалаврів технічних спеціальностей в умовах коледжу

Євгенія Спиридонова

Анотація


У статті обґрунтовано пріоритети, цілі та принципи сучасної освіти з позицій досягнення відповідності структури та якості професійної підготовки поточним та перспективним виробничим потребам, запитам ринку праці. Зазначено, що умовою практичної реалізації моделі освіти є забезпечення органічного зв'язку науки та освіти. Сформульовано принципи сучасної освіти відповідно до рівня її реалізації. Обґрунтовано, що діяльність сучасного фахівця потребує дотримання правових норм поведінки. Це необхідно для виконання виробничих функцій, суб’єктам необхідні відповідні знання та навички правового регулювання, передбачені сформованою правовою компетентністю. Доведено, що освіта як соціальний інститут вирішує завдання підготовки здобувачів освіти з правовим мисленням, вимагає нових підходів до навчання, застосування передового педагогічного досвіду та визначає використання нетрадиційних форм, методів та засобів навчання та виховання, а разом з ними нових форм активності об'єктів освітнього процесу, які несуть у собі риси як навчання, так і праці. Інтерактивні методи сприяють формуванню компетентності, вчать демократичності, комунікативності, критично мислити та приймати власні продумані рішення. Обґрунтовано дидактичні принципи управління навчальною діяльністю. Особливості експлуатації інформаційно-комунікаційних освітніх систем та мереж, заснованого на максимальному використанні інформаційних технологій, виявляються через ряд дидактичних принципів. Зазначено, що під правовою культурою бакалаврів технічних спеціальностей розуміється володіння особистістю сукупністю знань і норм чинного законодавства та вміння їх доцільно використовувати у професійно-правовому просторі; це зовнішній прояв правової поведінки професіонала.


Ключові слова


можливості інформаційних і комунікаційних технологій; дидактичні принципи; правові компетентності; сучасна освіта; когнітивний підхід.

Повний текст:

PDF

Посилання


М. Ю. Галатюк, «Діяльнісний аспект розвитку правової компетентності», Нова педагогічна думка, № 4 (68), с. 64–68, 2011.

К. А. Гляненко, «Дидактичні засади формування професійної компетентності майбутніх фахівців професійної освіти (охорона праці)», Наукові записки. Серія: Педагогічні науки, Вип. 197, с. 76–80, 2021.

Г. В. Камишнікова, «До питання формування правової компетентності студентів у вищій школі», Теоретичні питання культури, освіти та виховання, № 51, с. 167‒170, 2015.

Я. Логвінова, «Обґрунтування сутності компетентнісного підходу в освіті у працях українських і зарубіжних учених», Порівняльно-педагогічні студії, № 3/4, с. 48–55, 2011.

Л. Овсієнко, «Компетентнісний підхід до навчання: теоретичний аналіз», Педагогічний процес: теорія і практика, Вип. 2, с. 82–87, 2017.

І. Огороднійчук, «Сутність і структура поняття «правова компетентність» майбутніх інженерів», Педагогічний дискурс, Вип. 17, с. 117‒122, 2014.

С. Паламар, «Компетентнісний підхід як методологічний орієнтир модернізації сучасної освіти»,. Освітологічний дискурс, № 1/2, с. 267–278, 2018.

Н. В. Ржевська, «Критерії та показники сформованості правової компетентності майбутніх бакалаврів із підприємництва, торгівлі та біржової діяльності», Педагогічні науки: зб. наук. праць, Т. 3, Вип. LXXIV, с. 96–99, 2016.

М. А. Соснова, «Застосування інформаційних технологій в організації навчально-виховного процесу», Філософія, теорія та практика випереджаючої освіти для сталого розвитку, на Всеукр. наук.-практ. конф. 26 листоп. 2015 р., м. Дніпропетровськ, ДОІППО. Дніпропетровськ: Роял Принт, 2016, с. 165–167.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.