Цифрова підтримка бізнесу та розвиток іт-індустрії в Україні у воєнний період
Анотація
У статі здійснено науково-теоретичний аналіз цифрової підтримки бізнесу та розвитку ІТ-індустрії в Україні у воєнний період. Військові дії на території нашої країни негативно впливають на функціонування та розвиток усіх суб’єктів бізнесу і завдають нещадних руйнувань економіці України. У той час робота українського бізнесу під час воєнного стану є особливо важливим джерелом поповнення державного бюджету та створення робочих місць. Тому для України зараз особливо актуальними є розробка та реалізація ефективної державної політики підтримки розвитку бізнесу з метою створення сприятливих умов для його відкриття та ведення. Пріоритетність державного регулювання та підтримки бізнесу в умовах війни визначає необхідність переходу від прямого адміністративного сприяння до формування сприятливого економічного і соціального середовища щодо удосконалення механізмів стимулювання розвитку суб’єктів бізнесу. У статті досліджено внесення змін до законодавства, які стосуються політики оподаткування суб’єктів господарювання в воєнний період, зокрема щодо нарахування і сплати єдиного податку та єдиного соціального внеску. Визначено, що вектор розвитку, спрямований на цифровізацію економіки, який прийнятий на державному рівні, створює сприятливі умови для функціонування ІТ-суб’єктів господарювання. Розкрито основні проблеми розвитку ІТ-індустрії в Україні у воєнний період та виділено основні тенденції та проблеми функціонування ІТ-галузі. Недоліки і складнощі, з якими стикаються в процесі функціонування господарські суб’єкти, вказують про необхідність розвивати як державну систему підтримки бізнесу, так і ініціативу підприємців, малих і середніх підприємств з об’єднання зусиль у сфері державно-фінансової діяльності. Проаналізовано заходи та проєкти органів державної влади з початку війни – Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства економіки України, інших суб’єктів, що забезпечують підтримку бізнесу.
Ключові слова
Повний текст:
PDFПосилання
Становище бізнесу в період воєнного стану. ДП «ПРОЗОРРО» [Електронний ресурс]. Доступно: https://is.gd/zszaPb Дата звернення: Квіт. 05, 2022.
Міністерство та Комітет цифрової трансформації України. (2022, Квіт. 11). В Україні запустили єдину платформу цифрової взаємодії для допомоги в релокації бізнесу. [Електронний ресурс]. Доступно: https://is.gd/Megyb1 Дата звернення: Квіт. 11, 2022.
Мультимедійна платформа іномовлення України. [Електронний ресурс]. Доступно: https://is.gd/fUZFNn Дата звернення: Квіт. 03, 2022.
Міністерство економіки України. Програма релокації підприємств. [Електронний ресурс]. Доступно: https://is.gd/jbMxaq Дата звернення: Берез. 29, 2022.
ІТ-індустрія в умовах війни забезпечила $2 млрд експортних надходжень. [Електронний ресурс]. Доступно: https://is.gd/sXVSt1 Дата звернення: Трав. 10, 2022.
Уряд обіцяє підтримувати ІТ-сектор під час війни. [Електронний ресурс]. Доступно: https://is.gd/QIfKdc Дата звернення: Трав. 13, 2022.
Кабінет Міністрів України. (2019, Верес. 18). Постанова № 856 «Положення про Міністерство цифрової трансформації України». [Електронний ресурс]. Доступно: https://is.gd/cJvQR6
Цифрова блокада Росії та Starlink в Україні – інтерв’ю з міністром Федоровим. [Електронний ресурс]. Доступно: https://is.gd/xxkcma Дата звернення: Квіт. 21, 2022.
Українська ІТ-індустрія: робота в умовах війни та подальші перспективи. [Електронний ресурс]. Доступно: https://is.gd/wyoYLu Дата звернення: Черв. 17, 2022.
ІТ-індустрія під час війни: в Roosh та Reface вважають, що після перемоги Україна отримає величезний доступ до інвестицій. [Електронний ресурс]. Доступно: https://is.gd/aiwPIa Дата звернення: Черв. 17, 2022.
Цифровий фронт: як війна змінила ІТ-індустрію в Україні. [Електронний ресурс]. Доступно: https://is.gd/Nuo23x Дата звернення: Черв. 20, 2022.
Посилання
- Поки немає зовнішніх посилань.