Міжнародні програми державної підтримки професійного розвитку вчителів іноземних мов Франції
Анотація
Потреба реформування системи освіти України, невідповідність сучасного вчителя вимогам суспільства, організація «Нової української школи» ініціюють звернення до зарубіжного досвіду з метою імплементації його головних рис в Україні. Євроінтеграційний вектор розвитку нашої країни зумовлює пріоритетне виокремлення вивчення іноземних мов та нові підходи до професійного розвитку фахівців іноземної філології у середній освіті. У статті проаналізовано існуючі системи підвищення кваліфікації французьких вчителів іноземних мов за кордоном, з одного боку, а також професійний розвиток вчителів французької мови як іноземної, з іншого боку, в умовах державної підтримки. Результати дослідження виявили, що сьогодні у Франції відбуваються суттєві зміни у закладах середньої, а з нею – і післядипломної освіти. В епоху пропаганди плюрінінгвізму Радою Європи, особливого значення набувають вивчення та викладання сучасних живих мов, зокрема,французької як іноземної, просування якої в світі є однією із стратегічних складових мовної політики цієї країни. Уряд Франції сприяє залученню до участі у професійному розвитку вчителів іноземних мов. Для цього одним із важливих способів є розроблення і розширення програм та проектів міжнародної мобільності. Запропонованими і нагально рекомендованими є: програма Жюля Верна; програма навчання у Німеччині для викладачів історії та географії; франко-німецький обмін вчителями початкових класів; обміни вчителів початкових класів з Квебеком; професійне перебування вчителів сучасних мов та нелінгвістичних предметів другого ступеня у Німеччині, Австрії, Іспанії, Ірландії, Італії, Португалії та Великобританії; курси лінгвістичного, педагогічного та культурного розвитку за кордоном для вчителів першого та другого ступенів німецької, англійської, італійської та іспанської мов; програма Codofil: перебування в Луїзіані вчителів першого і другого ступенів та викладачів французької мови як іноземної (FLE); Центри вдосконалення для технічної підготовки за кордоном. Дистанційна освіта та її головний провайдер в галузі вивчення французької мови як іноземної – Національний центр дистанційної освіти (CNED) – партнер установ з організації професійної практики за кордоном в межах міжнародних обмінів. Перспективу дослідження вбачаємо у пошуку способів імплементації французького досвіду з державної підтримки програм професійного вдосконалення вчителів іноземних мов в Україні.
Ключові слова
Повний текст:
PDFПосилання
«Se former tout au long de la vie». [Electronic resource]. Ensemble, comprendre et agir pour l'Emploi-Formation. Available: https://www.defi-metiers.fr/dossiers/se-former-tout-au-long-de-la-vie.
Кодекс про освіту, ст. 6311-1 КЗпП Змінено Законом № 2014-288 від 5 березня 2014 року, ст. 24. [Електронний ресурс]. Marche-public.fr. Доступно: https://www.marche-public.fr/Marches-publics/Textes/Codes/Code-du-travail/Code-travail-L6311-1-fpc-objet.htm.
В. В. Лучкевич, «Підготовка викладачів французької мови як іноземної у Франції». [Електронний ресурс]. Молодий вчений, № 4.3, 142–145, 2017. Доступно: http://nbuv.gov.ua/UJRN/molv_2017_4.3_37
Répartition des langues ouvertes selon les académies*(*peut varier selon les sessions). [Electronic resource].
Available: https://cache.media.education.gouv.fr/file/2019/99/5/OS-DI_Repartition_des_langues_ouvertes_par_academie_K_080319_1112995.pdf.
Rôle, statut, missions. [Electronic resource]. France Education International. Available: https://www.ciep.fr/role-statut-missions.
Coopération en éducation et formation. [Electronic resource]. France Education International. Available: http://www.ciep.fr/presentation-ciep/cooperation-education-formation.
É. Bussienne, М. Tozzi, «À nouveau programme, nouvelle formation». [Electronic resource]. Quelle éducation laïque à la morale? N°513, 2019. Available: http://www.cahiers-pedagogiques.com/A-nouveau-programme-nouvelle-formation.
Ch. Puren, Quelques remarques sur l’évolution des conceptions formatives en français langue étrangère de 1925 à 1975. Études de linguistique appliquée: revue de didactologie des langues-cultures. № 95 (juillet-septembre), рр. 13–23, 1994.
Le plan de formation continue des personnels. Article pédagogique. [Electronic resource]. Publié le, 18/12/2019.
Available: https://www.aefe.fr/pedagogie/formation-continue/le-plan-de-formation-continue-des-personnels#main-content.
Le CNED. Institution. Présentation des missions.
Available: https://www.cned.fr/le-cned/institution/missions-cned.
Посилання
- Поки немає зовнішніх посилань.