Еволюція становлення та розвитку публічного регулювання сфери організації та проведення азартних ігор в Україні

Дмитро Корягін

Анотація


У цій статті аналізується поняття «еволюція» як поступовий процес розвитку публічного регулювання сфери організації та проведення азартних ігор в Україні. Наведено результати попереднього аналізу сучасного стану проблемних питань публічного регулювання діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні. Окреслено періодизацію становлення та розвитку публічного регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор в Україні на основі значимих правових подій. Проведено аналіз динаміки чинних, виданих та анульованих ліцензій від Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ), виявлено особливості за періодами, надано пояснення щодо змін у кількісних показниках виданих та анульованих ліцензій. За зібраними даними проаналізовано тенденції розвитку сфери організації та проведення азартних ігор в Україні як об’єкта публічного регуляторного впливу. Надано пропозиції щодо заходів регуляторного впливу з перспективою реалізації у формі нових інструментів, вдосконалення механізмів правового регулювання діяльності у цій сфері суспільних відносин. В аспекті проблем галузі окреслено проблеми впровадження цифрових технологій, запропоновано шляхи їх вирішення. У результаті теоретичного аналізу встановлено, що проблемні питання та негативні фактори, які впливають на розвиток публічного регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор, є стійкими, але їх негативний вплив можливо мінімізувати. Із військовою агресією Російської Федерації дана сфера зазнала змін та управлінських дій внаслідок реалізації нових нормативно-правових актів України, обумовлених цією агресією. Еволюційний розвиток та становлення публічного регулювання досліджуваної сфери є більш доцільними, ніж ініціативи радикальних змін та повної ліквідації в Україні КРАІЛ як спеціального органу державного управління із окремими делегованими повноваженнями. Здійснено пошук перспектив на майбутній розвиток публічного регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор в України. Представлені результати досліджень є початковою ланкою в обґрунтування теоретико-методологічних засад механізмів публічного регулювання діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні.

Ключові слова


азартні ігри; публічне регулювання; організація та проведення азартних ігор; букмекерська діяльність; ґемблінг, лудоманія.

Повний текст:

PDF

Посилання


Т. Tyshchenko, О. Demyanenko, «The Ukrainian gambling market is gaining momentum», IMGL Magazine, іs. 1, p. 6–7, 2022.

Є. Ю. Лукаш, Б. М. Бурлаков, «Адміністративно-правове регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор в Україні», Юридичний науковий електронний журнал, вип. 7, с. 264–268, 2020.

Я. О. Рогач, Зловживання правом: теоретико-правове дослідження. Ужгород, Україна : Ліра, 2011.

Реєстри та переліки. Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей. [Електронний ресурс]. Доступно: https://www.gc.gov.ua/ua/Reiestry.html Дата звернення: Серп. 25, 2023.

Інформація щодо ігрової залежності (лудоманії), її проявів та наслідків, методик лікування. [Електронний ресурс]. Доступно: https://www.gc.gov.ua/ua/Informatsiini-povidomlennia/32809.html Дата звернення: Серп. 25, 2023.

О. І. Деміхов, І. О. Дегтярьова, «Розвиток організаційно-правових засад застосування цифрових технологій у сфері громадського здоров’я в Україні», Збірник наукових праць Національної академії державного управління при Президентові України, вип. 1, с. 80–87, 2020.

Стосовно забезпечення реалізації вимог Закону України «Про публічні електронні реєстри». Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей. [Електронний ресурс]. Доступно: https://www.gc.gov.ua/ua/Informatsiini-povidomlennia/34304.html Дата звернення: Серп. 25, 2023.

КРАІЛ продовжує інформувати суспільство про свідомий гемблінг: соціальна реклама розміщена у Сумах. [Електронний ресурс]. Доступно: https://www.gc.gov.ua/ua/Informatsiini-povidomlennia/34357.html Дата звернення: Серп. 25, 2023.

Internet Crime Complaint Center, ІС3 (укр. – Центр обробки скарг про злочини в Інтернет). [Електронний ресурс]. Доступно: https://www.ic3.gov Дата звернення: Серп. 25, 2023.

National White Collar Crime Center (укр. – Національний центр протидії «білокомірцевої» злочинності). [Електронний ресурс]. Доступно: https://www.nw3c.org/UI/about/About.html Дата звернення: Серп. 25, 2023.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.