Технологічні парки як центри економічного зростання українських підприємств
Анотація
У статті розглядаються концепція формування та посилення ролі технологічних парків як центрів економічного зростання вітчизняних підприємств, які в сучасних умовах потерпають від нестачі необхідних ресурсів. Як свідчить досвід промислово розвинених країн, «точками росту» як їх називають у Китаї, або «центрів економічного прориву» в європейських країнах, технологічні парки стають фундаментом стрімкого економічного розвитку. Умовами концентрації підприємств саме в межах технологічних парків стає комплекс послуг, які надаються підприємствам технологічними парками, з яких особливо важливими є послуги з оренди приміщень, устаткування, інфраструктури та інвестицій. Надання необхідних коштів та інформаційна, комунікаційна підтримка стартапів, які починають підприємства, що входять до структур технологічних парків створюють кумулятивний ефект, націлений на освоєння новітніх технологій та створення на цих засадах наукоємних високотехнологічних товарів, що забезпечать в подальшій перспективі високу конкурентоспроможність підприємств на світових ринках. Важливою умовою концентрації підприємств саме в структурах технологічних парків є надання багатьох видів послуг зі збоку технологічних парків, до яких належать маркетингові послуги в питаннях визначення структури ринків та формування стратегічних напрямків розвитку підприємств. Відрізняються своєю специфікою консалтингові послуги в оцінці можливостей науково-дослідних та дослівно-конструкторських робіт в межах самого підприємства та необхідності придбання в лізинг обладнання та вимірювальних пристроїв. Також стає необхідною умовою підготовка та навчання кадрів самої різної направленості та фахової освіти, наприклад, радіотехніків-електронників, ІТ-спеціалістів, операторів комп’ютерних мереж, програмістів, електромеханіків тощо. Така спрямованість викликана сучасною тенденцією ціфровізації виробничих відносин і наріжним каменем її спрямованості стають сучасні цифрові технології з їх подальшим застосуванням на підприємствах технологічних парків, що поступово перетворюються в центри економічного зростання.
Ключові слова
Повний текст:
PDFПосилання
Верховна Рада України. (1999, Лип. 16). Закон № 991-XIV «Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків». [Електронний ресурс]. Доступно: https://is.gd/LLVO16
Т. К. Кваша, «Науково-технологічні парки: теоретичні та практичні аспекти створення й міжнародний досвід розвитку», Наука, технології, інновації, № 4, 2017. [Електронний ресурс]. Доступно: https://is.gd/b3WmWF Дата звернення: Жовт. 10, 2022.
В. І. Чернюк, «Розвиток інноваційного підприємництва в класичному університеті дослідницького типу», на наук.-практ. круглому столі Проблеми та перспективи розвитку наукових парків України. Київ, 2017, с. 100–102.
Г. Жекало, «Цифрова економіка України: проблеми та перспективи розвитку», Науковий вісник Ужгородського нац. ун-ту. Серія: Міжнародні економічні відносини та світове господарство, № 26, ч. 1, с. 56–60, 2021.
Economic zones in the Asean. UNIDO Country Office in Viet Nam, 2016. 111 р.
Державна служба статистики України. Офіційний веб-сайт. [Електронний ресурс]. Доступно: https://www.ukrstat.gov.ua/ Дата звернення: Жовт. 10, 2022.
О. М. Гуцалюк, О. Ю. Коцюрба, «Теоретичні підходи до визначення сутності фінансового забезпечення діяльності підприємств ЖКГ», Бізнес Інформ, № 3, с. 141–149, 2015.
О. М. Гуцалюк, Ю. А. Бондар, О. Ю. Коцюрба, «Formation of Analytical Provision of Sustainable Functioning of Service Enterprises», Вісник післядипломної освіти. Серія «Соціальні та поведінкові науки», № 20(49), с. 81–102, 2022.
Ю. А. Бондар, К. А. Єрошкін, «Теоретичні аспекти управління фінансовою діяльністю підприємства», Причорноморські наукові студії, вип. 55, с. 83–87, 2020.
Thailand Science Park. [Online]. Available: https://is.gd/xUqH8G Дата звернення: Жовт. 10, 2022.
Д. М. Стеченко, Інноваційні форми регіонального розвитку. Київ. Україна: Вища шк., 2002.
О. М. Гуцалюк, О. В. Якушева, Н. В. Сушко, «Ініціалізація та концепція проектування підприємств готельного бізнесу в Кіровоградському регіоні», Вісник Східноєвропейського ун-ту економіки і менеджменту. Економіка і менеджмент, № 1(28), с. 168–179, 2020.
Посилання
- Поки немає зовнішніх посилань.